Zverejnené

Rozhovor so zakladateľom Fulfillment centra Pack4you, Branislavom Lipanom

Každý kto musel kvôli businessu niekedy riešiť fulfillment, vie ako náročný tento proces môže byť. Finačne aj časovo. Spoločnosť Pack4you je firma, ktorá vznikla na základe potreby priniesť osobný prístup ku klientovi do fulfillmentových služieb. Pack4you chce priniesť zabehnutým aj novým e-shopom flexibilitu, inovatívne technológie a postupy, ktoré pomôžu posunúť vaše podnikanie na iný level.
So zakľadateľom, pánom Lipanom, sme sa porozprávali bližšie o tom, ako funguje Pack4you a ako dokáže pomôcť e-shopom s efektivitou vo fulfillmente.

– Pack4you pomáha e-shopom so skladovaním a fulfillmentom, tak aby e-shopy mohli fungovať efektívnejšie a lacnejšie. Viete nám povedať ako vznikla myšlienka na vytvorenie firmy Pack4you?

– Áno, samozrejme. Konsolidovali sme skladové priestory pre dve spoločnosti, v ktorých som spoločníkom – e-shop s drogériou a firmu na roznos reklamných materiálov. Mali sme k dispozícii dostatok voľného skladového priestoru, skladníkov, ktorí neboli využití na 100% a prišla myšlienka rozbehnúť fulfillmentovú spoločnosť, ktorá poskytne malým a stredným e-shopom možnosť uvoľniť sa od náročných procesov prijímania, skladovania a vybavovania objednávok. Klienti nám postupne pribúdali, priestor sa zapĺňal a videli sme, že naša práca má zmysel.

 

– Pack4you má vlastný software, ktorý zjednodušuje synchronizáciu e-shopov a importovanie produktov z e-shopov Vašich zákazníkov do Vášho systému. Povedzte nám čím je tento systém inovatívny a iný od iných fulfillmentových firiem?

– Softvér je pri našej práci veľmi dôležitý a pomáha prepájať skladové karty, objednávky a ďalšie dôležité informácie. Pre náš je dôležitejšie to, že automatizáciou nechceme z klientov spraviť čísla. Našou prednosťou je vôľa komunikovať, radiť si navzájom s našimi zákazníkmi a byť im k dispozícii. V dnešnom svete ticketov a formulárov chceme ostať osobní a chceme aby zákazník vedel, že nám môže zavolať, napísať mail a my mu zdvihneme, odpíšeme, vyriešime jeho požiadavku.

 

 – Povedzme, že som majiteľ menšieho e-shopu a potrebujem pomôcť znížiť náklady na skladovanie a logistiku. Čo všetko dokážete v Pack4you spraviť pre Vašich zákazníkov a ako výrazne viete znížiť a zefektívniť tieto inak nákladné činnosti pre majiteľov e-shopov.

– Starostlivosť o sklad a skladníkov je vcelku nákladná záležitosť. Prenájom skladu, vybavenie skladu, skladníci, poistenie skladu, zodpovednosť za prevádzku a množstvo ďalších nákladov musí každý majiteľ e-shopu riadne zvážiť a porovnať si to s kalkuláciou, ktorú mu po konzultácii a ukážke ako to funguje v Pack4you vieme pripraviť a na základe toho sa vie zodpovedne rozhodnúť. Pokiaľ si majiteľ menšieho e-shopu balí tovar sám a skladuje vo vlastných priestoroch, tak časom sa môže stať, že namiesto zveľaďovania svojho e-shopu rieši nákup krabíc, výplň, nosí balíky na poštu a balí a balí. Pokiaľ si ohodnotí svoj čas hodinovou mzdou a zahrnie ju do nákladov, porovnanie takmer vždy dopadne v náš prospech. Šetrenie pre majiteľov menších e-shopov sa pohybuje okolo 30% nákladov.

 

 

 – Veľa e-shopov v dnešnej dobe sa už nesústreďuje len na jeden, lokálny trh. E-shopy sa snažia expandovať do iných krajín, čo ale samozrejme znamená nárast v cenách kuriérskych služieb, skladovania atď. Ako viete pomôcť e-shopom, ktoré operujú na rôznych trhoch, alebo sa chystajú expandovať?

– Týmto e-shopom vieme práve výrazne znížiť náklady na doručovanie ich balíkov – v rámci okolitých krajín a krajín Európskej únie to sú v mnohých prípadoch rádovo ušetrené desiatky percent, pričom cena doručenia býva často najvyššou zložkou z celkovej ceny zabalenia a doručenia objednávky. Okolité krajiny v Pack4you vieme doručovať v režime D+1 za naozaj výhodné ceny a spolupracujeme iba s profesionálnymi kuriérskymi spoločnosťami.

 

 – Podľa Vášho webu, pomáhate v rámci crowdfundingových kampaní eshopov. Viete nám priblížiť ako tento model spolupráce pre začínajúce e-shopy funguje?

– Veľké množstvo našich klientov sú firmy, ktoré sa rozbehli vďaka crowdfundingu a rovnako aj začínajúci podnikatelia v oblasti e-commerce.
Týmto podnikateľom sa snažíme odporučiť výhodné podmienky, pomôcť s výberom dodávateľov e-shopových riešení a naše know-how im sprostredkovať v podobe bezplatného poradenstva. Našim záujmom je, aby sa naši klienti mali dobre, aby rozvíjali svoje podnikanie a aktivity, ktoré na konci dňa prinesú aj nám zvýšený objem práce.

–  Na svojom webe máte uvedený aj cenník Vašich služieb, čo pomáha majiteľom e-shopov si jednoducho pozrieť, ako ich Vaše služby vyjdú. Ponúkate aj špeciálne služby/ zľavy pre vačšie e-shopy?

– Áno samozrejme, pri cenotvorbe posudzujeme každého zákazníka individuálne. Radi ho pozveme k nám a predstavíme systém fungovania, prejdeme si jeho potreby, či už všeobecné alebo špecifické. Niektorí zákazníci chcú používať vlastnú pásku na ich balíky, iní chcú mať balenie špeciálne a presne zadefinované. Snažíme sa spoznať, čo zákazník potrebuje, prediskutovať čo sme schopní zrealizovať a pokiaľ nájdeme prienik, klientovi dávame ponuku vo forme cenníka služieb s prípadnými zľavami podľa objemu, náročnosti požiadaviek a ďalších špecifík.

 

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o fulfillment službách od Pack4you, neváhajte nás kontaktovať telefonicky alebo e-mailom.